A felhőalapú számítástechnika nem csupán technológiai változást jelent, hiszen a vezetési gyakorlatok, a szervezeti struktúrák és a termékfejlesztési folyamatok alapvető változásainak katalizátora is lehet. Átalakíthatja a vállalatok működését, a termékek tervezését, kivitelezését, az ügyfelekkel való kapcsolattartást, de azt is, hogy az IT miként fonódik össze a szélesebb körű üzleti stratégiával. Mivel ez a technológia folyamatosan fejlődik, a szervezetek számára elengedhetetlen, hogy alkalmazkodjanak a jelenséghez, és elfogadják ezeket a gyakran óriási léptékű változásokat. Hiszen csak így tudnak versenyképesek maradni, és így képesek reagálni a piaci igényekre.
A felhőalapú számítástechnika rugalmassága, skálázhatósága és automatizált funkciói, például a biztonsági javítások, gyors kétirányú információáramlást tesznek lehetővé. Ez rugalmasabb munkafolyamatot eredményez, valamint leginkább az ügyfelek igényeinek előrejelzésére összpontosít.
A felhőalapú számítástechnika megváltoztatja a tervezési folyamatokat, szorosabb együttműködést tesz lehetővé az IT és más üzleti egységek, például az értékesítés és a pénzügy között. Emellett közvetlenebb ügyfélkapcsolatot és hatékonyabb termékfejlesztést tesz lehetővé.
A vállalatok már a felhőben készíthetnek prototípusokat különböző termékekből és szolgáltatásokból, kihasználva annak hatalmas adatelemzési és mesterséges intelligenciára épülő képességeit. Ez a megközelítés leginkább startupoknál kézenfekvő, ahol a termékeket szoftverekre alapuló egységeknek tekintik, amelyek folyamatosan fejlődnek felhasználva az állandóan frissülő adatokat.
A felhőalapú szoftverek az egyszerű használatra és a moduláris felépítésre helyezik a hangsúlyt. Az alkalmazásokat mikroszolgáltatásokra bontják, amelyek egymástól függetlenül módosíthatók anélkül, hogy a teljes rendszert befolyásolnák. A nyílt forráskódú szoftverek például megkönnyítik a mikroszolgáltatások globális kezelését.
A szervezetekben a szerepek a rögzített munkaköri leírásokon túl fejlődnek. A hangsúly a szakterületi tudás és az együttműködő csapatmunka felé tolódik el. Több szoftver például a befektetői kutatási alkalmazás kifejlesztése során a különböző üzleti funkciók közötti fokozott együttműködést mutatja be.
A felhőalapú számítástechnika teljes hatása, mint minden jelentős technológiáé, a támogató környezet és a vezetőség részéről mutatott irányítási megközelítések kialakulásától függ.
Érdeklődsz a szoftverünkkel kapcsolatban, írj bátran!
Ha nem találod a választ és szükséged van segítségre
Regisztrációdat hozd létre most,
fizess később!